„Ismét nyertünk!”
„Ismét nyertünk!”
A dabasi tehenészet 1997-ben még a tönk szélén állt. Ekkor került új tulajdonosához és a szakértő vezetés hamar eredményekre vezetett.
A sikeres tenyésztői munkának köszönhetően, az állatállomány egyre növekvő termelési szintjét kielégítő beruházások váltak szükségessé. Az MVH-val való szoros és jó együttműködésnek köszönhetően szereztek tudomást az Állattartó telepek korszerűsítése pályázatról.
Sikerült támogatást nyerniük, mely a teljes beruházás ötven százalékát fedezte. A 2011-ben indított és 2012-ben befejezett teleprekonstrukció keretében modern fejő- és tejházat építettek, 40 állásos Fullwood Abreast típusú radiál karusszel fejőberendezéssel, a hozzá kapcsolódó részegységekkel. Ez a beruházás a telepet Magyarország egyik legmodernebb tenyészetévé emelte.
Az új fejőház átadásán dr. Fazekas Sándor miniszter úr, Czerván György államtitkár úr, dr. Szűcs Lajos a Pest Megyei Közgyűlés elnöke és a büszke tulajdonos Kővágó Ignác együtt vágták át a nemzeti színű szalagot.
Tavaly a Lakto Kft. az elsők között kapta meg a „Minősített Tenyészállat Előállító Üzem” védjegy táblát. Eddigi legeredményesebb évükben éves laktációs zárásuk meghaladta a 12 000 kg-os termelést. Ezzel, ilyen magas állatlétszámmal a háttérben, ma Magyarországon kevés telep büszkélkedhet.
Az elmúlt évek sikerei újabb beruházásokat tettek szükségessé. A pihenőterek betonozása, új takarmánytároló-terek építése, borjúnevelő, ellető istálló építése fejőházzal újabb félmilliárdos beruházás elé állította a telep vezetőit. De az irányítókat nem riasztották el a kihívások. Az MVH gondos tájékoztatóinak köszönhetően értesültek az újabb, állattartó telepek korszerűsítésére kiírt támogatásról. Újra pályáztak és az elmúlt években
Így biztosítottnak látszik az, hogy a dabasi Lakto Kft. telepéről továbbra is jó minőségű, egészséges és nem utolsó sorban versenyképes, magyar tej juthasson a piacokra.